מוהלים לברית טובה

מוצפים במידע על מוהלים? כאן נעזור לכם לעשות סדר!

מהו מוהל?

מוהל הוא האדם, שעורך את טקס ברית המילה של תינוקות זכרים בהגיעם לגיל שמונה ימי, כל עוד המצב הבריאותי שלהם מאפשר זאת. במהלך הטקס, מוסר חלק מהעורלה שבאיבר המין של התינוק ונהוג לעשות זאת בעזרת הרדמה או אלחוש מסוגים שונים, עליהם נרחיב בהמשך.

חלוקה של מוהלים

המוהלים נחלקים לשלושה סוגים עיקריים: מוהל, רופא והשילוב – מוהל רופא. המוהל מבצע את הטקס וההליך של המילה על פי ההלכה ואילו הרופא מבצע את ההליך כהליך כירורגי לכל דבר. מוהל רופא לעומת זאת, מבצע את הטקס וההליך על פי ההלכה, כשהוא מצויד בהכשרה רפואית מתאימה לביצוע מילה אצל תינוקות.

סוגי הרדמה

האלחוש הקלאסי והישן ביותר הוא מתן טיפות בודדות של יין או מי סוכר לתינוק והם מאפשרים לתינוק לעבור את ההליך ביתר קלות. כמו כן, ניתן לתת לתינוק תרופות קונבנציונליות לשיכוך כאבים לפני ביצוע ההליך. אפשרות חדשנית יחסית היא הרדמה מקומית של אזור איבר המין. מוהלים שונים משתמשים באפשרויות שונות ולמי שחשוב להשתמש בשיטה מסוימת, מומלץ לבחור את המוהל בהתאם.

חשוב לדעת!

במידה ואתם מעוניינים בהרדמה מקומית במהלך המילה חשוב שתדעו, שרק רופאים מוכשרים לתת אותה ולכן תצטרכו לחפש מוהל רופא או רופא מוסמך לכך, שאיננו מוהל ולא יבצע את הטקס הדתי. יתכן גם, שבמידה ותרצו רק לבצע את ההליך בידי רופא, תיאלצו לוותר על ביצוע הטקס במהלך אירוע באולם וכדומה.

הבדל נוסף

הבדל נוסף בין מוהל לבין רופא הוא, שהמוהלים לא נוהגים לבקש תשלום עבור ביצוע המילה, אלא ישמחו לקבל מכם סכום לפי שיקול דעתכם. לעומת זאת, ביצוע המילה על ידי רופא כרוך בתשלום קבוע מראש, בעיקר בשל השימוש בחומרי הרדמה והביקורת הרפואית הניתנת לאחר ביצוע ההליך.

החלמה

כמו בכל הליך רפואי, גם ברית המילה כרוכה בהחלמה וחלק גדול מההחלמה תלוי באופן ביצוע המילה ומשתנה בין מוהלים שונים. לדוגמה, ד"ר בנימיני ימליץ על התנהלות שונה מזו של מוהל אחר. היות שכך, אין הוראות גנריות להחלמה מהברית ויש להתייעץ עם המוהל הנבחר.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »