למה משמש שליכט אקירלי?

בתחום עיצוב הבית וההום סטיילינג ניתן לזהות מבחר רחב של מוצרים מסוגים שונים. הללו נועדו לאפשר לנו לעצב את הבית ולשוות לו את המראה הרצוי לנו. גם בתחום חומרי הגימור והצביעה ניתן לזהות מבחר רחב של צבעים וחומרים אשר נועדו לאפשר לנו לעצב את הבית בסגנון הרצוי, ולהשיג את התוצאה הרצויה במראה הולם. אחד המוצרים העכשוויים נקרא בשם שליכט אקרילי. הוא מגיע לידי שימוש בעיצוב הבית ובצביעת הקירות בסגנון עכשווי.

מה זה בכלל שליכט?

בעוד טיח הינו חומר אשר משמש עבור יצירת שכבת הביניים בין הקיר לבין שכבת הגמר אשר ניישם אותו מעליו – אריחים, צבע, שליכט וכדומה. הרי שליכט הוא חומר אשר בעזרתו יוצרים את השכבה האחרונה על הקיר והיא זו שתהיה נראית לעין. מסיבה זו נבחר את השליכט בהתאם למראה הבית, לעיצוב הרצוי ובהתחשב בטעם האישי שלנו. את השליכט מיישמים על הקיר לאחר סיום מריחת הטיח, והוא זה שנותן לקירות המבנה את המראה הסופי שלהם. אמנם מדובר על מוצר גמר אשר משווה את המראה הרצוי, אך לצד זאת חשוב לציין כי השליכט משמש גם כשכבת הגנה נוספת. היות והוא מצפה את הקיר ומספק הגנה מפני רטיבות. כך שהתועלת של השליכט כפולה – הגנה מפני רטיבות לצד עיצוב הבית.

סוגים שונים של שליכט

ניתן להבחין בין מספר סוגים של שליכט. השליכט הפופולארי נקרא בשם שליכט אקרילי. מדובר על שליכט אשר מאופיין ברמת עמידות גבוהה מאוד והוא מתאים יותר מכל לפגעי מזג האוויר המאפיינים את האקלים הישראלי. כמו כן יש לו תכונה נוספת וחשובה, והיא שהוא מגשר על סדקים נימיים ברוחב מקסימלי של מ"מ. כמו כן השליכט האקרילי שומר על מראה אחיד ועל הטקסטורה לאורך זמן. המראה של השליכט כפרי ולו טקסטורה מיוחדת של גרגרים וחריצים. חשוב לדעת כי ניתן לגוון את השליכט האקרילי בכל הגוונים הקיימים בקטלוגים. כמו כן ניתן לשלוט על רמת הטקסטורה – אפשר לבחור טקסטורה עדינה או גסה לפי הטעם האישי שלכם. מגמת העיצוב הכפרי עושה שימוש רב בשליכט אקרילי.

אולי יעניין אותך גם טיח טרמי

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »