הסרת קעקועים

בשנים האחרונות אין כמעט אדם שלא עושה קעקוע. אם פעם זה היה רק עבור אנשים שרצו למרוד, בדומה לכל דבר כמעט בפוסט מודרניזם, השוליים נכנסים למרכז והיום זו תופעה של עיצוב / אמנות גוף שכיחה מאד, כמעט אין אף אחד שלא עושה קעקוע. האינפלציה כמובן טובה מאד עבור מכוני הקעקועים וגם עבור מכוני הסרת קעקועים אבל מי שסובל מזה הם בעיקר בני הנוער שעושים קעקועים מהר מדי, וגם מתחרטים ולא יודעים מה לעשות. כן, גם "ילדים טובים".

הסרת קעקועים

איך מסירים קעקוע?

  • שיטה פרימיטיבית להסרת קעקועים היא גירוד העור. זה כואב מאד, משאיר צלקת מכוערת ומוגבל לקעקועים קטנים.
  • שיטה פחות פרימיטיבית היא הסרת העור. מדובר בניתוח בהרדמה מלאה, הוא כואב למדי אחרי שמתעוררים וזה מתאים רק לקעקועים בצבע אחד. בנוסף, נשארת צלקת.
  • שיטה הכי מתקדמת היא הסרת קעקועים באמצעות לייזר. השיטה הזו היא היקרה ביותר, אבל היתרון שלה הוא שאפשר להסיר גם קעקועים מורכבים ללא צלקות גדולות.

מה קורה עם השיער?

גם כשמציירים קעקוע וגם כשמסירים אותו, ישנה הסוגיה של שיער הגוף. האם הוא יצמח? כשהמקעקע מצייר את הקעקוע, הוא חייב להסיר את השיער, כי הוא מפריע לו לצייר. לרוב השיער לא יצמח באותה כמות כמו בעבר, בגלל שהקעקוע נחשב לסוג של צלקת. לאחר הסרת הקעקוע לפעמים השיער יהיה דליל יותר ולפעמים יהיה סמיך יותר, זה תלוי בצבע העור ובסוג הקעקוע. הסרת קעקועים אכן לא מחזירה את המצב לקדמותו, וזה מפריע להרבה מאד אנשים שעושים קעקוע דווקא במקום גלוי.

האם אפשר לשלב הסרת שיער והסרת קעקועים?

כן! היתרון הוא בשימוש בטכנולוגיה דומה, לייזר. כמובן שאי אפשר לעשות הכול בפעם אחת, לכן חשוב לקחת בחשבון שהעבודה תיקח כמה חודשים טובים במקרה הטוב, והיא גם לא זולה. אבל אם הדבר חשוב לכם אסתטית זה דבר שאפשר לעשות היום.

דבר שיש לקחת בחשבון! אם משלבים את שני הטיפולים – כלומר הסרת קעקועים והסרת שיער, יכולים לעשות נזק משמעותי לעור, לרבות כוויה. אם אתם רק מסירים קעקוע, ללא הסרת שיער קבועה, חשוב מאד להוריד את השיער קודם כדי לא לייצר צלקות נוספות. אם אתם רק מסירים את השיער, ללא הסרת קעקוע, חשוב מאד לעשות זאת בצורה נכונה ובמרווחים הנכונים, שכן אתם מסתכנים בכוויה וגם להרס של הקעקוע.

איך מוצאים מקום טוב להסרת הקעקועים שלכם?

כמו בכל תחום, חשוב לעבוד רק עם בעלי מקצוע איכותיים. רצוי לעשות את ההסרה של השיער או ההסרה של הקעקועים או שניהם רק במכון מורשה, אצל רופא, ולא אצל קוסמטיקאי שלבש חלוק. אם תקפידו על מקום טוב לא רק תשלמו על איכות ובריאות, אלא גם תקבלו את התוצאה הרצויה ללא צלקות או בעיות מסובכות בהמשך.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם