דלתות הדף

דלתות הדף

דלתות הדף מתוכננות ומיועדות לעמידה בפני עומס דינמי גדול וזאת לצד האפשרות לפתיחה וסגירה שלהן. את דלתות ההדף רובנו מכירים מהמרחבים המוגנים, כאשר הדלתות הייעודיות והייחודיות מאושרות על ידי פיקוד העורף וזאת לאחר שהן עמדו בפני סדרת ניסויים ופיצוצים לשם בחינת עמידותן. דלתות הדף ניתן למצוא גם בחדרי פיקוד ובקרה, חדרים בתעשייה הפטרוכימית והכימית, מחסני תחמושת, מקלטים ועוד.

דלתות הדף – מאפיינים, תכונות ושימושים

דלתות הדף אמורות להגן גם באמצעות בלימת הדף וגם באמצעות מניעת מעבר של רסיסים. הדלתות מהוות אלמנט חשוב בתעשייה הביטחונית ומיועדות למנוע חדירת קליעים או פריצה תוך שימוש בכוח רב. דלתות ההדף מגיעות במגוון גדלים וזאת בהתאמה לצרכי הלקוח ולייעודן. דלתות המיועדות לכניסה של אדם יחיד יכללו דלת חד כנפית, בעוד דלתות לכניסה של כמה אנשים בו זמנית יהיו דו כנפיות. דלתות שדרכן אמורה להיכנס סחורה גדולה תהיה גדולה יותר ויכולה להגיע במידה של 210/100 ס"מ. כנף דלתות ההדף יכולה להיות מבוססת על צירים או על בסיס מסילה.

הבנה מעמיקה בתחום המיגון לשם תכנון נכון ולשימוש אפקטיבי

אחד ההיבטים החשובים בתכנון דלתות הדף הינו אפקט הריבאונד. הדלת נלחצת בשעת הדף עוצמי אל עבר מסגרת הפתח ויוצרת דפורמציה לכיוון זה, לאחר מכן הדלת שואפת לחזור למצבה הקודם ולכן ישנה סכנה של קפיצת הדלת לכיוון המנוגד. לשם מניעה של יצירת הדף בכיוון הנגדי, הבריחים והצירים המיוחדים אמורים לספוג את עוצמת התנועה ולייצב את הדלת במיקומה הרגיל.

מענה יעיל למגוון צרכים

לדלתות הדף שימוש נרחב בתעשיות השונות במיוחד בצבא, בתעשייה הביטחונית, בלוחמה בטרור וכאמצעי מיגון למרחבים מוגנים ולמקלטים. תכנון הדלתות מביא בחשבון את כל הגורמים הרלוונטיים לשם קבלת מענה איכותי ויעיל, תוך מתן תשובות לשאלות המרכזיות: על מי או על מה הדלת אמורה להגן ומהי רמת המיגון והעמידות הדרושה? דלתות הדף הינן מבנה ייחודי הדורש הבנה מעמיקה בתחום המיגון וזאת תוך מתן התייחסות לכל הפרמטרים הרלוונטיים לתכנון נכון שיאפשר שימוש יעיל ובטוח. תכנון הדלת מתבצע בהתאמה מלאה לצרכים של הלקוח, לשימושים ולייעוד.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »