אישור בטיחות לבריכה – האישור שיאפשר לנו להפעיל בריכה

כל מי שמתעסק בעולם הבנייה, מהיבטים שונים שלו, יודע שבמקרים רבים בסיום תהליך העבודה יש צורך לקבל אישור מיוחד על מנת שיהיה ניתן להשתמש במקום. הרעיון הוא, שלא נסתפק אך ורק בכך שבנינו אותו, אלא שגורם מוסמך יאשר שהוא בטוח לשימוש ויעניק לנו את האישור הנדרש לשם השימוש וההפעלה שלו.

כך למשל אנחנו יכולים לראות במקרה של בריכות ביתיות ובריכות באופן כללי. על מנת שיהיה ניתן להשתמש בבריכה, אנחנו חייבים לקבל אישור בטיחות לבריכה. אישור זה ניתן בסיום תהליך הבנייה, על ידי הרשויות המוסמכות לכך. אלה שולחות אלינו בודקים שיבחנו את המקום, יבחנו שאכן הבריכה מפעילה את כל מה שנדרש מבחינת בטיחות וכן שאין בה אלמנטים אשר יכולים לסכן את כל מי שישתמש בה, ורק לאחר מכן אנחנו נקבל את האישור המיוחל.

חשוב להבהיר, על מנת לקבל אישור בטיחות לבריכה מוטב שאנחנו נשתמש בשירותיו של יועץ בטיחות שמתמחה בנושא, אשר ילווה אותנו בתהליך העבודה ובצורה כזו, אנחנו לא נצטרך לבצע שינויים מרחיקי לכת ולא נצטרך להוסיף דברים בסיום תהליך הבנייה. הוא ילווה אותנו במהלך כל העבודה, ויעזור לנו להתקין את כל מה שצריך בזמן, על מנת שהבריכה תקבל את האישור המיוחל.

מדוע אנחנו נזקקים לאישור שכזה?

יש לכך 3 הסברים עיקריים, ולצערנו הרבה לא פעם ראינו מה קרה כאשר אנשים פעלו ללא אישורי בטיחות ומה היו התוצאות של פעולתם. 

הסבר ראשון, האישור בעצם מוכיח שהבריכה אשר בנינו בנויה על פי חוק, כלומר ששום דבר לא פיראטי, שום דבר איננו בגדר, לא חוקי ולא מאושר. הכל נבנה על פי החוק, ובהתאם לדרישה.

הסבר שני, ברגע שאנחנו מקבלים אישור בטיחות לבריכה, כמו במקרים אחרים, אפשר לדעת מי עומד מאחורי זה, אפשר לדעת מי נתן את האישור ועל בסיס מה. כך שאם חס וחלילה קורה משהו, יש רשומות, יודעים למי לפנות.

הסבר שלישי, אישור שכזה יוצר סטנדרט מסוים, יוצר רף על פיו צריך לפעול וכולם אכן נוהגים כך.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »